„Nowy nadzór nowe kary” pod takim hasłem odbyła się konferencja zorganizowania przez Polski Instytut Dyrektorów, Krajową Izbę Biegłych Rewidentów oraz ACCA Polska poświęcona niezwykle istotnym zmianom, jakie przyniesie biznesowi nowa, przygotowywana w Minsterstwie Finansów Ustawa o biegłych rewidentach i ich samorządzie, podmiotach uprawnionych do badania sprawozdań finansowych oraz o nadzorze publicznym.

biegli rewidenci o ryzyku

W ustawie o biegłych rewidentach, już tej starej ciągle jeszcze obowiązującej, zbiegło się z woli Ustawodawcy wiele niezwykle istotnych wątków. Począwszy od regulacji zawodu i roli biegłego rewidenta, sposobu i zakresu przeprowadzania badania sprawozdań finansowych, nadzoru nad biegłymi rewidentami i orgnizacją samorządu tej niezwykle ważnej profesja (przypomnijmy, że jest to zawód silnie regulowany a rewidenci są obligatoryjie zrzeszeni właśnie w KIBR).

W ustawie reguluje się również kwestie spółek zainteresowania publicznego, a więc przede wszystkim banków, ubezpieczalni i spółek giełdowych. Wreszcie w UoBR znalazła się (inna sprawa dlaczego i po co akurat w tym miejscu) niezwykle istotna dla biegli rewidenci o ryzykuzarządzania ryzykiem i szezrej Ładu Korporacyjnego, kwestia komitetów audytu, które są niezwykle ważne dla funkcji zarzadzania ryzykiem w przedsiębiorstwach.

To oczywiście tylko wybrane wątki, które będą podlegać mniej lub bardziej fundamentalny zmianom w nowej Ustawie, między innymi dostosowującym nasze rodzime regulacje do wytycznych Unii Europejskiej.
Wydźwięk tych zmian będzie miał olbrzymi wpływ na funkcjonowania naszego rynku finansowego, giełdowego, kapitałowego, całej gospodarki. Od razu zresztą zdradzimy, że i ta kolejne regulacja mimi całego procesu konsultacji budzi wiele kontrowersji i wierzcie mi, jeżeli jesteście menagerem, menagerem finansowym, członkiem zarządu, rady nadzorczej to znajomość i zrozumienie zmian w nowej Ustawie będzie dla was i dla wszej firmy bardzo, bardzo ważna.

No, więc kwestie omawiane na Konferencji były niezwykle ciekawe także  dla osób zarządzających ryzykiem. Z dumą wspomnimy tylko jeszcze, że na event zostaliśy tam zaproszeni przez naszych znajomych przyjaciół z KIBR i PID reprezentując tym razem barwy Stowarzyszenia POLRISK, gdzie Wiceprezesujemy.

W tekście kilka impresji foto z tego niezwykle ważnego wydarzenia, które planujemy zrelacjonować na papierowych łamach Gazety Ubezpieczeniowej już wkrótce, a potem jeszcze zaraz na Waszym blogu o zarządzaniu ryzykiem, który czytajcie.

 

biegli rewidenci o ryzyku, biegli rewidenci o ryzyku, biegli rewidenci o ryzyku

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o