Cyber ryzyka pozostaja na Topie list zagrożeń adnotowywanych przez menadżerów amerykańskich, jak donosi Travellers Risk Index, regularne badanie percepcji ryzyka wśród amerykańskich konsumentów i w biznesie prowadzone od 2013 roku. (wkrótce szersze omówienie tego ciekawego raportu, nawiasem mówiąc w grupie tej pracowaliśmy kiedyś tu i ówdzie, znają się na ryzyku…). 

Według badania Travellersów, wśród 1202 przebadananych menadżerów z 11 branż prawie 54 % wskazało cyber ataki jako jedno z top niebezpieczeństw dla prowadzonego biznesu, perzy czym zaledwie 13% stwirdziła, że czuje się zabezpieczona przed “tematem”.

Inne zagrożenia wskazywane przez menadżerów to wzrost kosztów opieki zdrowotnej pracowników (59%), wzrost kosztów innych świadczeń pracowniczych (56%), wzrost kosztów odpowiedzialności cywilnej, (51%) oraz problemy z przyciąganiem i zatrzymywaniem talentów ( 50%) (za możliwie niskie płace, dodamy złośliwie przy. red.).

Cyber zawsze na topie choć jak czytamy, zagrożenie atakami hakerów i nie tylko według badanych spadło nieznacznie od zeszłego roku, z 58% do 54%. Cyber ​​zagrożenia pozostają największym problemem wśród 61% dużych przedsiębiorstw z zauważalnym  23% wzrostem liczby naruszeń bezpieczeństwa danych i cyberataków.

W mniejszych organizacje według badania cyber obawy zą znacznie mniej dostrzegalne, ryzyko Cyber jest w 2016 roku na​​piątym miejscu pośród “obaw” małych firm i na trzecim miejscu wśród organizacji średnich. Wśród małych firm, 89% stwierdziło, że nigdy nie doświadczył naruszeń. (Redakcja Ryzykonomii zauważa tutaj dla porządku, że co innego znaczy w US “średni” – powiedzmy 100 milionów sprzedaży? niż u nas) (Co do “niezauważenia” cyberzagrożeń to zdaje się typowe również, czasami zupełnie subiektywne odczucie, nie zauważają bo nie paczą…)…

Szanowni Czytelnicy, dodamy przy okazji, że już wkrótce na blogu RYZYKONOMIA zaczną się ukazywać teksty, wciąż bezpłatne, ale dostępne wyłącznie dla subskrybentów naszego cotygodniowego bezpłatnego Newslettera do którego zapisać można się na stronie głównej podając dowolny, choć zawsze mamy nadzieję, że prawdziwy adres email.

Cyber zawsze na topie Cyber zawsze na topie w USA

Dodaj komentarz

Be the First to Comment!

Notify of
avatar
wpDiscuz