Jak donoszą Źródła Zachodnie ( w tym wypadku wraży Financial Times) Bank Światowy idąc za inicjatywą G7 uruchamia inicjatywę ubezpieczeniową Pandemic Emergency Financing Facility (PEF) , której celem jest ubezpieczenie ryzyk związanych z różnego rodzaju pandemiami. Ajak wiadomo nie brakuje ich ostatnio Ebola, Zika, grypy świńskie ptasie i inne.

Rzecz jest głęboko uzasadniona, aby jak wynika z analizy sama ostania epidemia Eboli w Afryce (przede wszystkim w obszarze Gwinei, Sierra Leone i Liberii) , w której zarażonych zostało około 24 000 osób a zmarło 11000 kosztowała różnych międzynarodowych interesariuszu nawet 7 miliardów dolarów !!! Szacuje się, że różne epidemie kosztują świat rocznie nawet miliardów 140 (140 000 000 000 USD !!!)

Jak rozumiemy z doniesień połowa ryzyka PEF została rozproszona, reasekurowana na rynku ubezpieczeniowym, a stosowne składki są i będą opłacane przez najbogatszych graczy takich jak Japonia, druga połowa będzie refinansowana z przez emisję CAT – bondów przez World Bank.

Ebola ubezpieczona

Dodaj komentarz

Be the First to Comment!

Notify of
avatar
wpDiscuz