Kończymy na szybko naszą sondę na temat liczby ryzyk, która znajduje się w rejestrach ryzyka.
Nie za dużo się dowiedzieliśmy, ledwie 5 odpowiedzi, ale zawsze.

Z tego jak wynikałoby uczestnicy mieli w rejestrze ryzyka od 51 do 100 ryzyk (2 odpowiedzi). 
Jeden rejestr ryzyka miał mieć poniżej 50, jeden powyżej 100 (do 500) ryzyk.

głosowanie na rejestr ryzyka

To oczywiście nie są dane statystycznie istotne, już po rozpoczęciu sondy zastanawialiśmy się czy pytanie nie zostało potraktowane, jako dotykające poufnych kwestii, ale chyba nie, bo sonda anonimowa no a i przedziały dość szerokie.

Musimy tu wyjaśnić, że z naszych doświadczeń wynika, że ustalenie benchmarku liczby ryzyka w rejestrze ryzyka to sprawa wcale niebłaha, a może nawet bardzo ważna. Bo widzieliśmy i przykłady gigantycznych liczących w setki i tysiące ryzyk rejestrów, z którymi nie wiadomo, co później zrobić a narzędzie to dla podejmowanie decyzji zarządczych też jest bardzo słabe. Inna często spotykana przypadłość, może nawet częściej to brak zrozumienie, że w biznesie ryzyka nie jest „wsystkie tsy” ryzyka tylko parę więcej.

I osobiści mamy tutaj swoje empirycznie wyćwiczone benchmarki, choć oczywiście zawsze zależy to i od sytuacji, ochoty do zarządzania ryzykiem, zasobów, kontekstu zarządzania ryzykiem i ogólnej kultury organizacyjnej. No więc tyle się dowiedzieliśmy, ale oczywiście nie zarzucamy naszych badan ryzykonomicznych i kolejne glosowania już, mamy nadzieję z lepszym rezultatem, wkrótce.

Głosowanie na rejestr ryzyka oglaszamy za zamknięte !

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o