Forum Wywiadu Biznesowego wkrótce.

Tylko parę dni minęło od naszego udziału w Targach World Food Warsaw 2015, gdzie jako jeden z panelistów mówiliśmy o… zarządzaniu ryzykiem! No więc relację z eventu obiecujemy Czytelnikom za chwilę, ale póki co śpieszymy donieść, że już 17 września 2015 na renomowanym Koźminskim, na arcyciekawie zapowiadającym się Forum Strategicznego Wywiadu Biznesowego będziemy mówili o… zarządzaniu ryzykiem. No więc pełna Ryzyko – Mania, jak przekręcają niektórzy, ale bardzo dobrze, bo to kolejna okazja na spojrzenie na risk menadżment z zupełnie nowej strony.

Strategiczny Wywiad Biznesowy (SWB), po angielsku Strategic and Competitive Business Intelligence (SCBI), to stosunkowo nowe (u nas, bo gdzie indziej wcale nie tak nowe), ale niezwykle interesujące, także z punktu widzenia zarządzania ryzykiem zagadnienie.

SWB odkryłem, przyznaję z pewnym wstydem stosunkowo niedawno, a to za sprawą polskiego
SCIP (link) , rodzimego czapteru  globalnej organizacji “intelligentnych” (tak pamiętam funkcję “intelligence” spolszczali onegdaj polscy piloci broniący Wielkiej Brytanii, to nie moja licentia poetica), których zrzesza już tysiące na całym świecie.

SWB to etyczne (to ważne) i legalne zbieranie, przetwarzanie i analizowanie informacji biznesowych o rynku, partnerach biznesowych i konkurencji, których celem jest osiąganie celów biznesowych, i mam nadzieję eksperci w temacie, nie obruszą się na taką definicję.
“Ludzie od SWB” to jak rozumiem “biznesowi detektywi”, którzy z rozproszonych, często fragmentarycznych kawałków informacji próbują budować prognozy używane przy podejmowaniu taktycznych, ale przede wszystkim strategicznych decyzji organizacji.

No więc sprawa bardzo ważna, szczególnie duże organizacje, korporacje duże w temacie robią, powołują nawet dedykowane komórki SWB, nas oczywiście interesują związki SWB z zarządzaniem ryzykiem, dla którego oczywiście informacja jest kluczem, a szczególnie informacja o przyszłości.

Tak też zaplanowaliśmy temat naszego wystąpienia “Zarządzanie ryzykiem korporcyjnym a SWB. Synergie i ryzyka dla zarządzających”.

Forum Strategicznego Wywiadu, link do programu i całego Wydarzenia znajdzie Czytelnik tutaj, bądźcie bo warto !

http://www.kozminski.edu.pl/pl/konferencje/forum-strategicznego-wywiadu-biznesowego-swb/swb/program/

Dodaj komentarz

1 Comment on "I Forum Strategicznego Wywiadu"

Notify of
avatar
Sort by:   newest | oldest | most voted
Anonimowy
Guest

Forum zorganizowane na potrzeby łapanki na kolejną edycję studiów na ALK, które według absolwentów były jedną wielką klapą i nieporozumieniem. Szkoda pieniędzy na to forum a już tym bardziej na studia Strategiczny Wywiad Biznesowy na Koźmińskim.

wpDiscuz