Jak słuchać podcastu Ryzykonomia?  To pytanie, które jak sądzimy może dzisiaj się cisnąć na usta tysięcy Polaków i Polek.  Kolejne odcinki są notorycznie słuchane przez rosnące audiotorium, ale oczywiście przybywa nowych i ci mogą wciąż się zastanawiać „jak to ugryźć”?

Słuchać podcastów (nie tylko oczywiście Ryzykonomii, bo sami słuchamy różne) można na kilka sposobów:

Na smartfonach w samochodzie…

Jest to moja ulubiona metoda bo podcastów można słuchać dosłownie w każdym miejscu. Na przykład w trakcie długiej i nudnej (wtedy już nie !) podróży samochodem. Jeżeli jesteście jednak kierowcami to silnie zalecamy aby wykorzystać bądź połączenie z instalacją audio auta typu bluetooth albo „kablowo” przez USB bądź wyjście AUX.
Jeżeli wasz pojazd nie ma tego rodzaju instalacji to całkiem przyzwoicie działają zupełnie niedrogie transmittery FM. Wetknięte w gniazdo zapalniczki transmitują sygnał do radio samochodowego. Trzeba tylko dostroić wybraną częstotliwość.

W domu…

Możecie się połączyć analogicznie z waszymi urządzeniami, albo słuchać na słuchawkach, piorąc, prasując czy tłukąc schabowe na smaczny obiadek mniam, mniam…

Tu do możliwych urządzeń dochodzą wszelkie komputery i możecie na przykład „odpalić” podcast z waszego PC czy laptopa.

I gdzie się da !

Tu praktycznie możliwości, biorąc pod uwagę dzisiejszą mobilną technikę są nieograniczone. Na siłowni, w biegu, w marszu, w wolnej i zajętej chwili. Kiedy tylko chcecie !

Jakich appek używać? 

Porzuć całkowicie błędną myśl, że słuchanie podcastów to wyzwanie wymagające wiedzy technicznej większej niż 1/4 mocy obliczeniowej muchy owocówki ! Tu wszystko masz pod ręką, więc…

…jeżeli korzystać z iPhone, iPada czy Mac masz tam preinstalowną aplikację Podcasty. Tam naciskasz pole wyszukiwania („lupkę”) wpisujesz „Ryzykonomia” naciskasz i słuchasz!
I nie zapomnij subskrybować (nie jest to dożywotni przymus ale miła okoliczność :-)! Zawsze możesz zrezygnować, albo… polecić innym wysyłając link na przykład przez Whats App itp….

Jeżeli masz urządzenia Androida albo Windows w miejscach jak Google Play znajdziesz setki darmowych apek do słuchania podcastów i muzyki jak np. Spotify (szukaj „Ryzykonomia”). Oczywiście też Soundcloud, Spreaker, Stitcher, Podcast Addcit, Podcast etc. Zresztą wiele z tych aplikacji (jak Spotify) działa też na urządzeniach Apple. Więc…
do wyboru, do koloru !

Jeżeli już ci się nie chce możesz słuchać nas w playerze na tej stronie (wiadomo) albo nawet na You Tube, tam jednak tylko audio, sie rozumie…
Jak widzisz Szanowny Już – Albo – Za – Chwilę – Podcastowiczuczko, jest to wszystko baaaaaardzo proste !!!!

Do zobaczenia, do usłyszeniam, mnaim, mniam , mniam…jak mawiał nieodżałowany Telesfor !

 

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o