Larum grają w ryzykach szpitalnych>>>
Redakcja portalu Ryzykonomia od samego początku istnienia, a za chwilę zaliczymy ósmy rok istnienia (tzn. Ryzykonomii, nie Redakcji) pisała i mówiła o ryzykach medycznych, szpitalnych.

Choćby artykuły jeszcze z 2013 roku, http://www.ryzykonomia.pl/zarzadzanie-ryzykiem-w-szpitalu-nie-ma/który znalazł się potem w naszym empikowym bestsellerze “Zombie atakują” ….

Ryzyka szpitalne, medyczne, zarządzanie ryzykiem Healtcare Risk Management wydawały nam się zawsze wyjątkowo interesujące. I z oczywistych względów niezwykle ważne społecznie, gospodarczo i także biznesowo. Przecież literatury na temat związków “dobrostanu” ludzkiego z wzrostem gospodarczym napisano MORZE !

My też nieustannie o tym piszemy na Ryzykonomii. W wymiarze wszystkich ryzyk, które nam się pojawiają na szpitalnych horyzontach.

http://www.ryzykonomia.pl/tag/zarzadzanie-ryzykiem-w-szpitalu/

Oczywiście z punktu widzenia Ryzykonomii to obecna sytuacja to także kompletny brak umiejętności, wręcz pogardliwe lekceważenie dla ryzyk stojących przed sektorem opieki zdrowotnej przez ostatnie ho, ho lat. A może i więcej. Ciągle jedyne co kolejni menadżerowie zdrowia centralnego potrafią to “poczekajcie”, “poczekajcie”.

Jeżeli ktoś ma ochotę czekać to niech zajrzy na przykład, nie życzę na jakiś SOR w pobliżu. Zobaczycie jak to obecnie wygląda. Dodamy też, że w ramach swojej działalności doradczej współpracowaliśmy też ze szpitalami, także największymi. No i co tu dużo mówić, bardzo słabo z tym zarządzaniem ryzykiem. Były pomysły na reorganizacje, obowiązkowe ubezpieczenia, kontrole zarządcze. I co? I kicha, jak mówią młodzierze…

Bez zarządzania dobrego, w tym zarządzania ryzykiem nie ma żadnych szans na poprawę sytuacji w opiece zdrowotnej. I wszyscy będziemy za to płacić rosnącą cenę. Mamy tu całą masę ryzyk systemowych, oczywiście finansowych, organizacyjnych, IT, ludzkich. No i oczywiście medycznych, medycznych, także błędów które jak soczewka zbierają wszystkie niedoskonałości systemu….

Dlatego Redakcja Ryzykonomii gorąco popiera protest młodych lekarzy, bo kto jak nie młodzi mają energię i bezinteresowność żeby zmieniać zastaną, jakże ponurą dla nas Wszystkich sytuację w opiece zdrowotnej? Trzymajcie się ! Zarządzajmy ryzykiem, przetrwanie nie jest obowiązkowem jak dobrze pasuje motto naszego portalu do obecnej sytuacjii….

Larum grają w ryzykach Larum grają w ryzykach Larum grają w ryzykach

Dodaj komentarz

Be the First to Comment!

Notify of
avatar
wpDiscuz