Mapa ryzyk podróżnych, to kolejna mapa ryzyka którą omawiamy… Bo, jak zapewne P.T. Czytelnicy Ryzykonomii pamiętają mapy ryzyka to często wspominane na łamach naszego portalu narzędzie. Oczywiście, różne są risk map ograniczenia, ale bez wątpienia (i zaraz kolejny dowód), że przemawiają do serc i umysłów zarządzających.

Ryzyko podróży rośnie

Twórcy mapy ryzyka dla podróżnych, wskazują powołując się na badania IPSOS, że 72% respondentów uważa, że ​​ryzyko podróży wzrosło w ciągu ostatniego roku; 57% z nich oczekuje dalszego wzrostu poziomu ryzyka, 1/3 organizacji modyfikuje trasy podróży ze względu na ocenie ryzyka kraju. Ponadto Prawie połowa (48%) respondentów planuje wzrost wydatków w celu ograniczenia ryzyka związanego z przemieszczaniem się swojego staff-u

Oczywiście, sprawa ryzyk związanych z podóżowaniem w dzisiejszym zglobalizowanym świecie jest bardzo ważna. Są zagrożenia ale… i szanse bo…

Jest i mała dygresja, jak zawsze…

jak przypomina mi się ostatnio, tu mała dygresja, prezentacja pewnej holenderskiej trendsetterki (modne ostatnio bardzo), która straszyła, że już nigdzie nie uciekniemy przed siecią nawet w podróży. I ten moment kiedy z sali padło „A Pendolino?…” he,

Ale wracając na poważnie, omawiana inicjatywa mapowania, to wspólny projekt następujących dwóch organizacji

 

International SOS i Control Risk i jej interaktywny wymiar znajdziecie pod linkiem tutaj:

http://learn.internationalsos.com/trm_download_form

Wśród konkretnych zagrożeń, według twórców mapy dominują obawy na poziomie globalnym. A więc potencjalne ataki terrorystyczne (71%), wirus Zíka (49%) i niepokoje społeczne (46%). Zwykłe wypadki drogowe i „typowe” zagrożenia dla zdrowia na które wskazuje mapa ryzyk podróżnych 2017 pozostają na poziomie 15%. 

W opisie mapy dowiadujemy się również, że 80% organizacji dokonywało modyfikacji trasy podróży w ubiegłym roku z powodu problemów zdrowotnych i innych zagrożeń bezpieczeństwa.

Konkretne kroki podjęte przez organizacje w celu ograniczenia ryzyk , na które wskazują autorzy opracowania do którego nawiązuje mapa ryzyk podróżnych to:

No więc czytajcie drodzy podróżni mapę ryzyka i oczywiście mapujcie swoje własne ryzyka, bo na pewno mają wiele specyfik w zależnoci gdzie prowadzicie swój biznes.

 

Mapa ryzyk podróżnych

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o