Ciekawy artykuł z brytyjskiej prasy opisującej nasilające się protesty temtejszych medyków, występujących przeciw zatrudnianiu medyków z innych krajów (już niedługo byłej) EU, jak również z zagranicy.
Obecnie „obcych” lekarzy jest w UK ponad 35 tysięcy co roku dojeżdża 3500. Protestujący brit-med podnoszą, uwaga, uwaga argument bezpieczeństwa pacjentów (oczywiście!) narażonych na kontakt z niesprawdzonymi pod względem profesjonalnym lekarzami. Nawołując do kontroli rządowej, szczególnie w warunkach podjętej decyzjo o Brexit-cie.

Wspominamy oczywiście o tym w kontekście ryzykonomii medycznej (healthcare risk management) wielokrotnie przez nas poruszanego na blogu tematu To piękny przyklad „risk society” globalnego społeczeństwa ryzyka , kiedzy zagrżenia trzeba rozpatrywać w zancznie szerszym niż tylko lokalnym kontekście. Nasi początkujący medycy i zawodycmedyczne nasilając zupęłnie oczywiście uzasadnione roszczenia płacowe zderzają się z murem globalizacyjenej walki o wyższe wynagrodznia i pewność zatrudnienia. Ryzyk systemowe i ludzkie rośnie, potem fnansowe i operacyjne.

Link do artykułu znajdą zaintersowani Czytelnicy subskrybujący już Newslettera Ryzykonomii lub chcący się zapisać, poniżej:

http://www.dailymail.co.uk/news/article-3804853/Patients-risk-EU-medics.html

 medycy w ryzyku

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o