Nowe modele biznesowe źródłem nowych ryzyk.

Monitor Ryzykonomii swoim czujnym okiem wypatrzył ciekawy obazek, slajd z prezentacji (źródła widoczne, gdyby kto pytał). Pokazuje on w jednym “rzucie” jak nam się dzisiaj niesamowicie zmienia świat biznesu.

nowe modele biznesowe

Nowe modele bizesowe to już dramatyczne odejście od czasów tradycyjnej rewolucji przemysłowej. Airbnb, Uber, Netflix, Alibaba i inni. Oczywiście nowe modele biznesowe, to też nowe ryzyka. Wyobraźmy sobie jakiś masywny, skuteczny atak cybernetyczny na wielkiego dostawcę usług bazowanych na interencie. Militarny, przestępczy czy po prostu ot tak, sobie… I co?

Zaraz już, za rogiem wchodzi do nas a właściwie to eksploduje świat “internetu rzeczy” (interet of things). Właśnie czytaliśmy z zdziwieniem reklamę nowych popularnych ekspresów do kawy. Wszystkie są sterowane smartfonami, mają podłączenie do internetu.

Póki co pijcie kawę spokojnie, czas buntu czajników kuchennych chyba jeszcze nie nadszedł, chociaż? 

Zapisz się na Newsletter Ryzykonomii i Monitoruj ryzyko na bieżąco !

Dołącz do 568 profesjonalistów.
Zamów cykliczny bezpłatny Newsletter.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w formularzu subskrybcji dla potrzeb niezbędnych do wysyłki Newslettera Ryzykonomii (zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 roku o Ochronie Danych Osobowych; tekst jednolity: Dz. U. z 2002r. Nr 101, poz. 926 ze zm.).

Nowe modele biznesowe

Dodaj komentarz

Be the First to Comment!

Notify of
avatar