Obrona cywilna to niezywkle ważny dla zarządzania ryzykiem temat i dlatego cieszymy się, że Znajomy Polrisk-owiec (pozdrawiamy!) podrzuca na LikedIn ciekawą infografikę zaprezentowaną przez jak widzimy niezależny think tank Instytut Zmian.  Krótko mówiąc, obrazowe podsumowanie stanu rodzimej Obrony Cwyilnej który jest, jak wiadomo katastrofalny.
Obrona Cywilna tysiąckrotnie wyśmiana w narodzie, kojarzona z rzekomo niepotrzebnymi zajęciami OC (zdaje się inaczej to się teraz nazywa). inna sprawa jak prowadzonymi, ale niewątpliwie potrzebnymi, bo uczącymi podstawowych zachowań na wypadek nie tylko konfliktu zbrojnego, uważanego długo za nieprawdopodobny (ha, ha), ale także i może przede wszystkim uczącego wzorców zachowań na wypadek każdego innego kryzysu: powodzi, epidemii, pożaru, ataku terrorystycznego…. c.d.n……Nieodłączny element budowania resiliance, odporności na ryzyko, podmurówka kultury zarządzania ryzykiem w społeczeństwie, biznesie, gminie, mieście, przedsiębiorstwie, w domu…

obrona cywilna

Dołącz do 489 profesjonalistów.
Zamów cykliczny bezpłatny Newsletter.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w formularzu subskrybcji dla potrzeb niezbędnych do wysyłki Newslettera Ryzykonomii (zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 roku o Ochronie Danych Osobowych; tekst jednolity: Dz. U. z 2002r. Nr 101, poz. 926 ze zm.).

obrona cywilna

Dodaj komentarz

Be the First to Comment!

Notify of
avatar
wpDiscuz