Trwający skandal VW ma coraz to nowe efekty,  w tym związane z przewidywanymi wypłatami ubezpieczeń z tytułu odpowiedzialności cywilnej zarządu niemieckiej spólki (Directors & Officers) szacowane nawet na kwotę 500 milionów funtów.

D&O

Przewiduje sie, że wypłata całości tej kwoty, którą pokryją underwriterzy z rynku londyńskiego i reszty Europy będzie miała dramatyczny wpływ na dostępność i ceny ubezpieczeń D&O, zyskujących skądinąd również pewną popularność w Polsce. Postępowania wobec VW wszczęły już organy rządowe z amerykańskim Departament of Justice oraz EPA (Environmental Protection Agency) na czele, w kolejce są roszcenia w ramach pozwów zbiorowych (class action) użytkowników Das Auto; dołaczają się również amerykańscy inwestorzy, którzy nabywali American Depositary Receipts handlowane na rynku amerykańskim, w kolejce są również europejscy akcjonariusze reprezentowani m.in. przez kancelarie Bentham Europe oraz Quinn Emanuel. Wszystkie te roszczenia powodują wzrost potencjalnych wypłat z tytułu odpowiedzialności cywilnej zarządu grupy z Wolfsburga.

D&O, D&O

Dołącz do 569 profesjonalistów.
Zamów cykliczny bezpłatny Newsletter.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w formularzu subskrybcji dla potrzeb niezbędnych do wysyłki Newslettera Ryzykonomii (zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 roku o Ochronie Danych Osobowych; tekst jednolity: Dz. U. z 2002r. Nr 101, poz. 926 ze zm.).

Dodaj komentarz

Be the First to Comment!

Notify of
avatar