Monitor Ryzykonomii ma szerokie pole obserwacji i monitoruje różne obszary naszych zainteresowań, ale zawsze można powiedzieć, że związane z tematem przewodnim Ryzykonomii. 

No więc dzisiaj podrzucamy ewentualnie zainteresowanym P.T. Czytelnikom link do arcyciekawego artykułu, który zdaje się spowodował małe trzęsienie ziemi w Ameryce, choć u nas media się aż tak skomplikowanymi i globalnymi tematami zwykle nie zajmują, nasza hata skraja.

Artykuł opublikowany w London Review of Books, Seymour’a M. Hersh’a znanego bardzo dziennikarza śledczego (o, jeszcze mamy to i owo w zanadrzu ciekawego w temacie za jakiś czas) i szeroko dyskutowany wśród ekspertów od służby specjalnych, wywiadu, terroryzmu. Tekst przedstawia alternatywną wersję zabicia Osama bin Laden – a.
Czyta się jak bardzo dobrą powieść sensacyjną, gorąco polecam na weekend albo do zażycia po cichu w biurze (w końcu nie samą pracą człowiek żyje) zaraz po otrzymaniu naszego kolejnego Newslettera, nawet jeżeli poczytywane w odcinkach…

http://www.lrb.co.uk/v37/n10/seymour-m-hersh/the-killing-of-osama-bin-laden

W sumie jest to jakiś przyczynek do refleksji jak ten świat jest nam objaśniany i jak, być może wygląda naprawdę. Analiza kontekstu ryzyka, political risks,  jednym słowem…

Dołącz do 512 profesjonalistów.
Zamów cykliczny bezpłatny Newsletter.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w formularzu subskrybcji dla potrzeb niezbędnych do wysyłki Newslettera Ryzykonomii (zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 roku o Ochronie Danych Osobowych; tekst jednolity: Dz. U. z 2002r. Nr 101, poz. 926 ze zm.).

Dodaj komentarz

Be the First to Comment!

Notify of
avatar
wpDiscuz