Rating S&P dla polskich banków obniżony.
Inne agencje b/z…
Jak donoszą liczne źródła i zapewne znaczna część P.T. Czytelników Ryzykonomii już odnotowała coraz bardziej lubiana i znana w kręgach społeczeństwa nad Wisłą (jak ten świat dziś szybko edukuje „zwykłych człowieków” w ryzyku, zaduma….) agencja ratingowa S&P po raz kolejny obniża ratingi ryzyka, tym razm polskich banków; no więc musimy to odnotować w Monitorze Ryzykonomii bo to dla ryzyk, nie tylko przecież banów sprawa bardzo znacząca.

Rating obniżono z perspektywy stabilnej A- na negatywną BBB+.
Downgraundacja S&P ma być spowodowana potencjalnymi problemami związanymi z nowymi regulacjami w sektorze bankowym, oczywiście podatkiem bankowym, zwiększoną składką na Bankowy Fundusz Gwarancyjny i oczywiście potencjalnymi problemami z kredytami CFH, które naszym zdaniem podobnie jak kapitulacja Grecji w końcu muszą nastąpić.

Dla przypomnienia przypominamy jak wyglądają tabele ratingów najważniejszych agencji ratingowych.

rating

Dołącz do 638 profesjonalistów.
Zamów cykliczny bezpłatny Newsletter.

Zapisując się na ten Newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie materiałów informacyjnych i promocyjnych Portalu Ryzykonomia i zgadzasz się z jego Polityką Prywatności, która znajduje się na stronie głównej Portalu Ryzykonomia. Masz prawo wypisać się z subskrybcji tego Newslettera w każdej chwili.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o