Relacja TV>>>

już wcześniej pisaliśmy Redaktor Naczelny Bloga 10 maja bieżącego wziął  udział w Konferencji Krajowej Izby Biegłych Rewidentów pod wiele mówiącym tytułem „Ryzyko pod kontrolą”.
Clipy filmowe z konferencji zostały niedawno opublikowane i są już dostępne przez You tube (link) oraz przez stronę KIBR (link)

My wypowiedź przedstawiciela  Redakcji Ryzykonomii publikujemy dzisiaj, poniżej.
Gwoli wyjaśnienia, to przytoczony spot zawiera kilka zdań, które wygłosiliśmy akurat nt. whistleblowingu, o którym już niejednokrotnie pisaliśmy z niemałym odzewem i pewnym wzburzeniem  P.T. Czytelników.
Dlaczego akurat whistleblowerowy wątek naszych wypowowiedzi przykuł uwagę realizatora tej konferencji nie jesteśmy pewni, może z racji egzotyki nazewnictwa?
Chociaż (nawiasem mówiąc) ciekawy przykład „gwizdaczowania” mieliśmy, jak donosi prasa przy ostatniej nepo-aferze.
I jeszcze i to trzeba przyznać: liczne dane, i o tym pisaliśmy w Ech ! , wskazując na niezwykła efektywność wykrywania nieprawidłowości finansowych. A to przecież jest niezwykle istotne dla rewizji finansowej.

Jednakże na wspomnianej Konferencji usiłowaliśmy opowiedzieć więcej o narzędziach ERMu, nawet przygotowaliśmy za wskazówką organizatorów mini-przentację, do której jakoś nie doszło, a jak to na panelach mamy wrażenie bywa, zrobiło się ogólne gadu-gadu  o-tym-i-o-owym i na wypowiedź mieliśmy może z minutę czasu, małomało…..
Taką mamy też konstatację po kolejnych panelach z różnych konferencji, że ciągle u nas trwa dyskusja „czy”, kiedy na świecie od dawna zastanawiają się „jak?”.
Ale może właśnie łatwiej jest po prostu nieustająco dyskutować „jak budować drogi?” niż je po prostu budować ?

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Whistleblowing - szczerość bez strachu Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Whistleblowing - szczerość bez strachu
Gość

Faktycznie coraz częściej temat whistleblowingu gości na Pańskim blogu. Dobrze jednak, że kwestia ta nie umknęła w trakcie konferencji zatytułowanej bądź co bądź "ryzyko pod kontrolą", chociaż zgadzam się z Panem, że zainteresowanie (nie tylko realizatora) tym tematem wynika zapewne z "egzotyki" zjawiska, a nie pozytywnych zmian w mentalności / świadomości. Korzystając z okazji zachęcam Pana, jak i P.T. Czytelników do wzięcia udziału w badaniu World Online Whistleblowing Survey czyli Światowej Ankiecie Dotyczącej Whistleblowingu. Jak sugeruje tytuł jest to ogólnoświatowe badanie na temat etycznego donosicielstwa (ze szczególnym uwzględnieniem roli mediów), zorganizowane przez przedstawicieli środowiska naukowego z Australii. Więcej informacji na… Czytaj więcej »