Nie ma ryzyka w reformie szpitali! Kolejnej reformie systemu opieki zdrowotnej, ktora jak donoszą Źródła, wraz z innymi wszechogarniającymi reformami mają pchnąć nas w XXIII wiek. Jak się zdaje od razu z pominięciem wieku XXII.

Ryzykonomia zawsze z wielką radością odnotowuje stwierdzenia z gatunku “nie ma ryzyka” w dowolnej dziedzinie, których nigdy o dziwo nie brakuje. A to z tej przyczyny (jesteśmy radośni, nie wiemy dlaczego ich nie brakuje!) że zawsze upieramy się, że ryzyko “jest”. A tak ambitne twierdzenia, że “nie ma” stają się niechybnie, prędzej czy później nieuzasadnione.

Oczywiście kwestia zarządzania ryzykiem w opiece zdrowotnej to od zawsze konik Ryzykonomii, pisaliśmy o nim wielokrotnie. Łatwo znajdziecie liczne artykuły w naszej historii. Nawet jeżeli konik nieujeżdżony, bo trudno nam niestety ogarnąć temat, o co tu właściwie (nie w wogóle, a ale w rodzimym wydaniu) chodzi.

http://www.rynekzdrowia.pl/Polityka-zdrowotna/Radziwill-o-sieci-szpitali-nie-ma-ryzyka-ze-pieniadze-pojda-przed-pacjentem,170754,14.html

ryzyka reformie

 

Dodaj komentarz

Be the First to Comment!

Notify of
avatar
wpDiscuz