Ryzyka telekomunikacyjne a właściwie ich ciekawą listę sugeruje w opracowaniu wielko-czwórkowa firma EY (dżwięcznie wokalizowany jako „iłaj”), pozdrawiamy szacowne grono ekspertów i czasami naszych konkurentów.

Według analizy EY, która podsyłają nam Źródła najważniejsze dzisiaj zagrożenia dla sektora wspomnianego sektora  są następujące, a jest ich dziesięć. (Tu na marginesie zauważamy, że ostatnio strasznie modne stało się zamieszczanie różnych numerowanych list: dziesięć tego, siedem tamtego, pięć innego. Podobno to przyciąga uwagę i Ryzykonomia też od czasu do czasu idzie z prądem…).

No, więc lista a’la ryzyka telekomunikacyjne jest następująca:

  1. Niezdolność do zajęcia nowej roli w zmieniającym się otoczeniu biznesowym
  2. Brak przewidywalności regulacji, szczególnie na nowych rynkach
  3. Ignorowanie znaczenia prywatności i bezpieczeństwa
  4. Niezdolność do usprawnienia organizacji
  5. Rozproszone dane ograniczają rozwój i efektywność
  6. Niewystarczające mierzenie wyników utrudnia osiąganie celów
  7. Niezrozumienie prawdziwych oczekiwań klientów i postrzeganych przez nich wartości w świadczeniu usług
  8. Nieumiejętność tworzenia wartości w oparciu o posiadane aktywa infrastrukturalne
  9. Źle zdefiniowany wzrost nieorganiczny
  10. Niezdolność do innowacyjności

Tak sobie tylko skomentujemy, że lwią część wymienionych ryzyka znajdziemy w każdej organizacji co oczywiście pokazuje też ich uniwersalność z całym szacunkiem. Ciekawe też są tu niewątpliwie relacje krzyżowe bo przecież telekomunikacja to dzisiaj „kręgosłup: każdego biznesu i z usług tego rodzaju każdy korzysta.

A nam najbardziej podoba się numer, 4 czyli „niezdolność do usprawnienia organizacji”, co niewątpliwie jest kluczem i dobrym podsumowanie skądinąd. Inna sprawa i nie mamy wątpliwości, że autorzy dobrze to rozumieją kwestią jest szczegółowe zidentyfikowanie i postawienie specyficznej diagnozy dla poszczególnych organizacji, co jak wiemy rzeczą łatwą nie jest.

Bardziej szczegółową rozpiskę poszczególnych ryzyk może znaleźć zainteresowany P.T. Czytelnik Ryzykonomii pod linkiem tutaj:

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
RedNaczPiotr Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Piotr
Gość
Piotr

Witam, wiem ,że lista jest uniwersalna dla wielu przedsiębiorstw ale w tekście chodziło chyba o sektor telekomunikacyjny.
https://infowire.pl/generic/release/325211/raport-ey-nowe-spojrzenie-na-10-najwiekszych-ryzyk-w-telekomunikacji-strategie-ich-ograniczania-w-cyfrowym-swiecie/
P.S. bardzo dobry blog, oby tak dalej Panie Jerzy