Społeczna odpowiedzialność biznesu, to temat niezwykle dziś ważny, choć co do tego, co oznacza i jak ma być urzeczywistniania różne są już poglądy i opinie. Niejednokrotnie pojawiają się opinie, że to „ściema”. Bo my, biznesmeni nie martwimy się, że optymalizujemy koszty dzięki pracy niewolników z dalekich krajów. Albo co nas obchodzi, że na plantacjach oleju palmowego chojnie dodawanego do Lutelli i innego słodkiego syfu (pardą) zabija się dziesiątki tysięcy orangutanów, wrednych małp. (link)

Ale o dziwo nie wszyscy tak prosto rozumieją biznes, jako ekspoloatację wszystkiego i wszystkich. Zarówno sam biznes, nasi klienci i rózni regulatorzy uważają, że coś jest na rzeczy.Właśnie w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu, CSR, Corporate Social Responsibility.

Choćby dla zarządzających w Unii Europejskiej niezwykle ważne jest, że już w 2017 w części spółek, wszystkich zatrudniających powyżej  500 osób, nowe prawo unijne wprowadzi nowe obowiązki w zakresie zamieszczania informacji dodatkowej do sprawozdań finansowych. Szacuje sie, że regulacja to obejmie w Unii około 6000 podmiotów.

Dzisiaj załączamy ciekawy wywiad z Zastępcą Prezesa KIBR, Krajowej Izby Biegłych Rewidentów, Pani Ewą Sowińską.

Ewę, nie tylko świetnego audytora i menadżera, ale też personifikcję, znakomity przykład menadżera świadomego swojej społecznej odpowiedzialności mamy przyjemność znać osobiście. Jest prezesem i wspólnikiem spółki audytorskiej Eso Audit (link), gdzie pracuja eksperci z wieloletnim doświadczeniem w audycie finansowym, m.in. z big4
I jeżeli szukacie wysokiej klasy ekspertów, biegłych rewidentów, czy doradców w finansach, to dobrze trafiliście. To nie jest czcza kryptoreklama. Poważnie.

Link do spotkania nagranego w studiu Rzeczpospolitej znajdzie Czytelnik poniżej:

http://www.rp.pl/RZECZoPRAWIE/161209573-Ewa-Sowinska—Spoleczna-odpowiedzialnosc-biznesu.html#ap-1

Zapraszamy do grupy dyskusyjnej na LinkedIn

Przypominamy Państwu o naszej grupie „Zarządzanie ryzykiem” na Linkedin. Największej polskiej grupie dyskusyjnej dotyczacej zarządzania ryzykiem na tym portalu profesjonalistów. Toczy tam się gorąca dyskusja na rózne, aktualne tematy. Compliance, ryzyka prawne, kontrola wewnętrzna, lean management, trzy linie obrony i nie tylko zapraszamy do dołączenia do 467 dyskutantów. To wyjątkowa w Polsce okzja poznania poglądów innych ekspertów, bo jak wiadomo podobnych forów jest u nas jak na lekarstwo… Link
społeczna odpowiedzialność Społeczna odpowiedzialność

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o