Sukces cyberataku na polskie banki? >>>
Jak donoszą źródła m.in. portal money.pl i specjalistyczny blog zaufanatrzeciastrona.pl polskie banki padły ofiarą być może największego a najwyraźniej skutecznego cyberataku ever. Co prawda źródła uspokajają, że nie ma sygnałów (?) o kradzieży środków pieniężnych. Ale wszystko na to wskazuje nastąpił znaczny (wielki?) wypływ informacji w nieznanym kierunku. Kradzież danych i jej zasięg ma być trudna póki co do oszacowania, bo wytransferowane dane zostały zaszyfrowane.

Bardzo intrygujące to wszytsko jest intrygujące, bo sprawa ma najwyraźniej duży a może nawet bezprecedensowy zasięg. Póki co jednak nie wiemy, ile banków padło ofiarą ataku. Co ciekawe analitycy sugerują, że skala ataku wskazuje na NIE biznesowych mocodawców. O zagrożenich atakami “państwowymi” piszemy zresztą w najnowszym naszym artykule na temat cyberagresji państwowej w Gazecie Ubezpieczeniowej.

Właśnie kolejne źrodło potwierdza, że zaatakowana została Komisja Nadzoru Finansowego…

Dowiadujemy się również, że za „trampolinę” do ataku mogła posłużyć strony ważnej instytucji państwowej, przez pewien czas niedostępnej a w chwili, w której piszemy widoczna w nietypowej formie.

Sprawa jest najwyraźniej rozwojowa i mamy takie przeczucie, że nowa geopolityka światowa i europejska będzie powodowała lawinowy wzrost tego typu historii.
Banki, cały system finansowy, agendy rzadowe są na pierwszej linii, ale można się spodziewać być może ataków na inną infrastrukturę. A przecież banki, kto jak kto, są bez wątpienia najlepiej przygotowane na walkę z cyber atakami. A jednak. Nikt dzisiaj nie jest bezpieczny…

Tymczasem czekamy na kolejne informacje, ryzyko niestety nie śpi i zapowiadaliśmy przecież, że w 2017 będzie się dużo działo w ryzyku, pamiętajcie…

Sukces cyberataku Sukces cyberataku

 

 

 

Dodaj komentarz

Be the First to Comment!

Notify of
avatar
wpDiscuz