Właściwie to chcieliśmy sie tu pochwalić, ze już wkrótce poprowadzimy (co prawda już nie pierwsze) szkolenie, którego adresatami będą biegli rewidenci z renomowanej KIBR.

Szkolenie zostało zorganizowane przez Krajową Izbę Biegłych Rewidentów, bardzo ważny i uznany samorząd niezależnych, zewnętrznych audytorów finansowych, regulowany skądinąd przez Ustawa z dnia 7 maja 2009 r. o biegłych rewidentach i ich samorządzie, podmiotach uprawnionych do badania sprawozdań finansowych oraz o nadzorze publicznym. Biegła rewizja sprawozdań finansowych to niezwykle ważny element zabezpieczenia funkcjonowania rynków finansowych i kapitałowych, „narzędzie” nadzoru właścicielskiego, fundament „linii obrony” przedsiębiorstw przed ryzykiem, wymóg regulacyjny etc., etc.

No więc chwalimy się bo jesteśmy dumni, że anagażuje nas tak renomowana organizacja, a mówić będziemy o standardach COSO I Kontrola Wewnętrzna i COSO II Zarządzanie ryzykiem korporacyjnym. Struktura ramowa.

COSO to klasyczne i stosowane przez audytorów na calym świecie podejście do tematu kontroli wewnętrznej (internal control) i oczywiście do zarządzania ryzykiem. Naturalnie, biegli rewidenci nie wdrażąją kontroli wewnętrznej i nie zarządzają ryzykiem przedsiębiorstw, których sprawozdania finansowe badają.

Systemy zarządzania ryzykiem i kontroli wewnętrznej, znajomość ich funkcjonowania, informacja która z nich płynie są niezwykle cenny zasobem informacji dla biegłego, ich znajomość powienna być niezbędna w ich pracy, nawet jeżeli w Polsce w wielu przedsiębiortwach nie ma ani zarządzania ryzykiem ani kontroli wewnętrznej.
Szkolenie organizuje Centrum Edukacji KIBR.

szkolimy biegłych

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o