Trump wygrywa wybory! Zazwyczaj nie komentujemy bieżących developmentów politycznych, szczególnie loklanych, ale tym razem nie powstrzymamy się, bo tak nam się wydaje, że czeka nas wiele nowych, wielkich, nas osobiscie przerażających zmian.

Wieje coraz mocniej wiatr historii i ciarki nas przechodzą kiedy to piszemy. Ludziom na świecie całym, a na pewno w naszym znudziła się najwyraźniej stabilność, pokój i ta niedobra demokracja. Świat wchodzi na ścieżkę, na którą wchodził już setki razy, zawsze z tym samym skutkiem, choć jak powiedział Einstein „szaleństwem jest robić wciąż to sami i oczekiwać różnych rezultatów”.

I nic tu mówić o roli nowych mediów, fajsbukach i twitterach, na pewno ważne są, ale poczytajcie sobie choćby Szeakspirea’a na początek takiego Koriolana. 

Skorumpowana Clinton, waszyngtońska biurokratka, która zjadła zęby na polityce, została zastąpiona przez nie mającego żadnego doświadczenia politycznego  anty establishmentowego, ludowego miliardera i wielokrotnego bankruta pełnego emaptii dla biendych ludzi w amerykańskiej ruinie, klepiącego spragnione babki po pupach, bez zdoświadczenia w polityce i z podstawową znajomością mapy świata, gdzie my jesteśmy na jej szarym końcu. Pomyślcie kogo wybralibyście na Prezesa waszej firmy gdybyście mieli analogiczny wybór…

No więc ryzyk będzie coraz więcej, nie ukrywamy że bardzo się boimy co będzie dalej z tym światem. Oczywiście nie altruistycznie wcale, ale z naszym, moim światem… Bo, jesteśmy gotowi się założyć, idą kolejne wybory, choćby Francja, czy Unia, ten nasz zly brat wogole to przetrwa?
I to jest najwytaźniej globalny trend. Trump, trump, trump….Wy też się zastanawiacie zapewne nad ryzykiem, ale dobra wiadomośc jest taka, że o ryzyku możecie zawsze poczytać na Ryzykonomii.

I jeszcze jedno przysłowie:
Ci, którzy nie znają historii są skazani na jej powtórzenie. Ci, który znają są skzani na patrzenie jak historia się nieuchronnie powtarza.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o