TUW szpitalny jeszcze nie teraz…. (a kiedy?!) Jak się dowiadujemy, Komisja Nadzoru Finansowego odmówiła właśnie zezwolenia Towarzystwu Ubezpieczeń Wzajemnych „Szpitale Wielkopolski” na wykonywanie działalności ubezpieczeniowej.

Jak czytamy na stronie KNF:  “podstawą odmowy wydania zezwolenia na wykonywanie działalności ubezpieczeniowej było stwierdzenie, że wniosek i załączone dokumenty nie spełniają wymagań określonych  w ustawie o działalności ubezpieczeniowej.” Nie komentując przesłanek prawnych dotyczących odmowy dla TUW z pyrlandii, zauważamy że: szkoda, wielka szkoda, że się nie udało (jak rozumiemy, choć bym może będą nowe odsłony).

Od kilku lat toczy się dyskusja na temat zarządzania ryzykiem w działaności leczniczej, healthcare risk management, pisaliśmy o tym na blogu wielokrotnie. Ustawa o działalności leczniczej probowała bez sukcesu uregulować kwestie obowiązkowych ubezpieczeń podmiotów leczniczych, szpitale pozostają nieubezpieczone, a problem zdarzeń medycznych, medical malpractice jest konsekwentnie zamiatany pod dywan.

TUW się nie rozpowszechniły, o captive-ach to już chyba wogóle nie ma co myśleć w Polsce, ciekawe co dalej jakie są pomysły na zarządzanie ryzykiem w szpitalach?…. do tematu wrócimy wielowątkowo niejednokrotnie i bardzo obszernie.

Dodaj komentarz

Be the First to Comment!

Notify of
avatar
wpDiscuz