Czas ferii zimowych to czas wyjazdów w góry, na narty czy też snowboard. Z pewnością śnieżna pogoda sprzyja próbom doskonalenia swoich umiejętności, które niejednokrotnie niosą ze sobą ryzyko. Podczas planowania zagranicznych wyjazdów tam, gdzie śniegu jest pod dostatkiem, warto uwzględnić dodatkowe ubezpieczenie. Niezależnie od tego, jak dobrym jest się w szusowaniu po białym puchu.

W siną dal na stok

Wyjazdy narciarskie szczególnie te zagraniczne np. do Alp, Czech, Słowacji wiążą się z dość wysokimi kosztami. Dodatkowe ubezpieczenie wydaje się zaś być zbędnym wydatkiem. Warto jednak mieć świadomość. że bycie dobrym w jeździe na nartach nie zapewni 100%-owego bezpieczeństwa na stoku. Nie tylko amatorzy powinny pomyśleć o zabezpieczeniu się na wypadek nieszczęśliwego zdarzenia, ale także osoby cyklicznie udające się w góry na zimowy odpoczynek. Dobry refleks i umiejętność sprawnego panowania nad swoim ciałem nie mogą ochronić przed wieloma nieprzewidzianymi wydarzeniami. Może się bowiem okazać, że pozornie niewielki uraz z czasem przyczyni się do trwałego rozstroju zdrowia.

Urazy i kontuzje

Ze względu na to, że zimowe sporty wiążą się często z kontuzjami, warto zadbać o dodatkowe ubezpieczenie. Narciarze i snowboardziści wystawiają się na ryzyko kontuzji, jak i przyczynienie się do wyrządzenia krzywdy innym osobom. Aktywne spędzanie czasu zawsze wiąże się z urazem, którego skutki będą odczuwane przez całe życie. Z pewnością nie warto rezygnować z dbania o swoje ciało i zdrowie. ale należałoby jednak zachować rozsądek i czujność. Co więcej, narciarze szusujący w górach mogą spotkać lawinę, która należy zagrożeń naturalnych. W takiej sytuacji zarówno portfel, jak i zdrowie znacznie ucierpią. Co prawda, podczas wyjazdów zagranicznych do krajów Unii Europejskiej i Islandii, Liechtensteinu, Norwegii, i Szwajcarii możemy bezpłatnie korzystać ze świadczeń medycznych, to jednak jest to zaledwie czubek góry lodowej. Z pewnością oprócz Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (wydawanej w regionalnych oddziałach NFZ) warto zadbać o ubezpieczenie uwzględniające sporty zimowe.

Ubezpieczenie dla bezpieczeństwa

Wszyscy fani wyjazdów w góry za granicę powinni zadbać o ubezpieczenie uwzględniające koszty leczenia, NNW (Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków), OC, koszty poszukiwania i ratownictwa górskiego. A ponadto warto pomyśleć także o ofercie z ubezpieczeniem sprzętu sportowego i usługą Assistance. Na terenie Polski polisa jednak nie pokryje kosztów leczenia, ponieważ jest to zagwarantowane prawie ogółowi obywateli. W przypadku wyjazdów zagranicznych EKUZ zapewni dostęp jedynie do podstawowych usług medycznych. Resztę kosztów np. dodatkowych specjalistycznych badań pokrywa osoba chora. Warto także wiedzieć, że polisa niejednokrotnie zapewnia nie tylko repatriację, ale także koszty związane z podróżą czy też noclegów. Daje to z pewnością poczucie bezpieczeństwa wszystkim miłośnikom sportów zimowych.

Bez niespodzianek

Znając niedogodności EKUZ,  warto zrobić porównanie polis, by wybrać najodpowiedniejszą dla siebie. Chcąc zachować jedynie przyjemne wrażenia z wyjazdu, warto nie tylko nałożyć kask, ale również zadbać dodatkowo o zdrowie i opiekę w razie kontuzji. Dobrze dobrane ubezpieczenie pozwoli przeżyć wyjazd bez niespodzianek. Z pewnością powinno ono być standardem nie tylko wśród amatorów, ale tych, którzy mają za sobą setki przebytych kilometrów czy to na nartach, czy na snowboardzie.

Szukasz dobrego ubezpieczenia turystycznego? Zajrzyj na https://www.pado24.pl/ubezpieczenie-turystyczne/

 

Dodaj komentarz

Be the First to Comment!

Notify of
avatar
wpDiscuz