Wietnam. Witamy wszystkich Czytelników Bloga po przerwie okołoświątecznej! Co prawda na blogu nas było mniej, ale nie znaczy to, żebyśmy o ryzyku tu i ówdzie nie pisali. Choćby w tradycyjnym już kaciku ryzykonomicznym na łamach naszej ulubionej Gazety Ubezpieczeniowej ukazał się nasz „Przegląd ryzyk okołoświątecznych”. Tamże dokonaliśmy frapującego i  nowatorskiego przeglądu tychże (a więc przedśw.- w świąt – i pośw.) które dzielimy procesowo na:

– ryzyka noworocznych dedlajnów
– ryzyka świąteczne księgowe
– ryzyka udziału w Kristmas party
– ryzyka łańcucha dostaw przy wieszaniu łańcuchów lampek na posesji
– ryzyko tropikalnych paskudztw przy wyjeździe na tropikalne święta (mają za swoje!)
– ryzyko bycia trafionym zimnym, chińskim ogniem w Chinach

Szerszego, paranaukowego, a miejscami dość pokrętnego uzasadnienia takiej typologii okołoświątecznych ryzyk nie będziemy tu przytaczać, zostawiamy ew. dyskusję uczonym panelistom, odsyłając zainteresowanych do wspomnianej publikacji GU, a póki co z radością zauważamy, że bazując na statystyce dostarczonej przez Google w 2012 roku blog Ryzykonomia:

  • Przekroczył ogólną liczbę wyświetleń ca. 75 000
  • Szybko zbliża się do magicznej liczby 100 000 co stanowi (0,00000000000001 liczby dziennych odsłon bloga znanej bloggerki, co z kolei uczy nas pokory, że nie samym rozumem człowiek żyje)
  • Zanotował 27 000 odsłon i odwiedziny ca. 10 000 osób, a…
  • Najwięcej osób odwiedziło nas 8 sierpnia  (co robiliście wtedy?)
  • 40 % czytelników to Czytelnicy powracający (Powróć i ty!)
  • Był czytany zgodnie z naszymi podejrzeniami w Polsce i po polsku, a także w różnych krajach Europy, ale także…
  • Kliknięto nas, wierzymy naiwnie nieprzypadkowo, na: Alasce (41 razy), w Indiach 5 razy i po 1 razie w Wietnamie i na Filipinach
  • Był wielokrotnie komentowany, ale dla nas wciąż za mało
  • Posiadł liczbę 69 zarejestrowanych fanów na Facebook (Dołącz, nie bądź niefanem!)

Powyższa statystyka, a w szczególności, jak zauważył sarkastycznie Redaktor Naczelny Bloga (tak ten),  niedostateczna klikalność Ryzykonomii w Wietnamie czyni nas jeszcze bardzie zdeterminowanym w niesieniu kagańca oświaty w zakresie zarządzania ryzykiem, Enterprajs Risk Manadżmentu i zwykłych refleksji nad modernizacją niemodernizowalnego i powoduje, że już niedługo, a właściwie zaraz powracamy na łamy Waszej Ryzykonomii Nasi Wierni i Ci 1-razowi Czytelnicy z kolejnym opisami developmentów tematu przewodniego Bloga w Polsce, na świecie a także tam i ówdzie.

Pozdrawiamy już Noworocznie i zapraszamy na Ryzykonomię !

Zostańcie z nami ! Stay tuned ! Restez avec nous ! Douliu !

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o