Wojskowe ryzyko, a szerzej i wojsko i militaria to, wyznamy, nasz konik od zawsze, zresztą regularnie adresujemy ten obszar zarządzania ryzykiem na Ryzykonomii.

Mamy, jak nam się wydaje, w ostatnim okresie powrót do zrozumienia znaczenia obronności, więc i może zarządzania ryzykiem będzie tam więcej, bo to z natury rzeczy dziedziny bliskoznaczne. Zresztą w każdym konflikcie kluczowe stają się kwestie zarządzania kryzysowego, które niby wszędzie jest ale jak później przychodzi codoczego, to mosty się w Warszawie dowolnie palą, a weźmy tu wojnę, czy „zwykły” czy zwykły dzisiaj atak terrorystyczny a’la Paryż.

A czy wiesz na przykład drogi Czytelniku, że w Polsce jest raptem 91 sprawnych schronów przeciwatomowych (Rosja ma ca. 9 tysięcy głowic atomówek) z czego.. Uwaga ! 90 schronów ostało się dlaczegoś w Podkarpackim (hi, hi). Ale to raptem schronienie dla kilkunastu tysięcy (podkarpatczan, hi, hi). Znaczy, nie śmieję się z podkarpatczan bo to wakacje mojego dzieciństwa, ale dziwnie to trochę, nieprawdaż ?

Wojsko i ryzyko to oczywiście milion innych ryzykonomicznych tematów nie mówiąc już o kontoli zarządczej, bo to i sektor publiczny przecież.

Z tym większą radością nasze czujniki internetowe donoszą nam, ze „kadra zawodowa” (jak czytamy we wstępniaku dalej przywoływanego tekstu) czyta Ryzykonomię i na nią się powołuje i cytuje.

Dlatego w kwartalniku Bellona (godne wydawnictwo, kto pamięta) Ministerstwa Obron Narodowej polecamy tekst o intrygującym tytule „Ryzyko etapowe w zarządzaniu kryzysowym” (link), którego autorem jest kmdr rez. prof. dr hab. inż. Krzysztof Ficoń odwołujący się także do naszego e-booka „Apetyt na ryzyko”. Bardzośmy z tego dumni.

Wojskowe ryzyko…merytorycznie tekst rozpatruje ryzyka różnych etapów zarządzania kryzysowego, czyli ryzyko w ryzyku, bardzo się nam taka dogłębną analiza podoba.
A cały numer kwartalnika opatrzony jest mottem:
„Większość naszych błędów jest bardziej wybaczalna niż środki, którymi staramy się je ukryć. – Francois de la Rochefoucauld

Dodajemy do naszego zbiory ryzykonomicznych cytatów…

Dołącz do 611 profesjonalistów.
Zamów cykliczny bezpłatny Newsletter.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w formularzu subskrybcji dla potrzeb wysyłki Newslettera (zgodnie z Ust. z dn. 29.08.97 r. o Ochronie Danych Osobowych (Dz. U. z 2002r. Nr 101, poz. 926 ze zm.).

Dodaj komentarz

Be the First to Comment!

avatar
  Subscribe  
Notify of