Właśnie wróciliśmy z kolejnego projektu, gdzie żeśmy naszych P.T. Klientów do zarządzania ryzykiem wdrażali, a tu Naczelny dla Redakcji Bloga już nowe strategiczne wyzwania szykuje (o czym już niedługo), a przecież i dalsze części podróży po COSO kontynuować trzeba i nowe wątki korporacyjne i publiczne rozwijać, kiedy to wszystko zrobić, „Jak żyć, Panie Naczelny?” chciałoby się zapytać….
Tymczasem lektura Źródeł nowe developmenty w temacie ryzyka (acz niekoniecznie zarządzania ryzykiem przynosi) choć metodycznie rzecz ujmując i nic nierobienie też zarządzaniem ryzykiem można nazwać.

Jakis czas temu ciekawą  wiadomość o zarządzaniu kryzysowym zachomikowaliśmy, zdaje się inkryminowana książka się do tej pory nie ukazała i nieodpowiedzialnie modelowej organizacji zarządzania kryzysowego w kraju nie podważa.
Oto, zupełnie niedawno o hoaxach pisaliśmy i proszę, kolejny przykład: na rocznicę 11.09 hakerzy wysłali z twitterowego konta NBC News fałszywą informację o kolejnym zamachu ala’ Al-kaida.
Gdzie indziej Źródła  donoszą że hakerzy bezkarnie po stronach internetowych samorządów harcują , bzdety wypisują, a ich ofiary nawet pisnąć o tym się obawiają (?).  
Więc hakerzy po tygodniu w celach edukacyjnych znowu wracają. Tamże informacje o 30 000 zanotowanych cyber-atakach na Publicznych znajdziemy, dalsze wzrosty tu wieszczymy bo obszar dla hakerów najwyraźniej bardzo „wdzięczny” jest .
Wreszcie NASA po raz kolejny nas słonecznymi magento-burzami Carringtona próbuje zastraszyć, o tym już skądinąd dawno wiadomo,  całe szczęście te sensacje ludzie radzieccy tradycyjnie jednak  podważają
Jak widać nowych ryzyk każdy dzień mnóstwo przynosi, a ktoby się nimi za bardzo przejmował już niedługo będzie mógł spokojnie na nowych eurostadionach usiąść i kilka browarków dla relaksu i zmniejszenia ogólnego profilu ryzyka łyknąć, które to udogodnienie  nasi dzielni ustawodawcy na zakończenie swej żmudnej służby dla narodu, nam i kibolom przemyślnie zaordynowali. Na zdrowie!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o