Śpieszymy podać w “Monitorze” tę szokującą i arcyważną wiadomość. Parlament Wielkiej Brytanii wprowadza zakaz deficytu budżetowego, Szokujące !!! Kolejne budżety Zjednoczonego Królestwa powinny zakładać, że koszty = przychody.

Co ciekawe ma to również dać efekt w postaci wzmocnienia welfre state co w sumie da się dość łatwo argumentować. Bo jak wiadomo obecny system biurokratyczno-klientelowski udający kapitalizm działa m.in. na korzyść rozwarstwiania dochodów i wzrostu nierowności na co już zresztą dawno zwracali uwagę choćby neoliberałowie (nie ci gazetowi oczywiście).

Ewentualne nadwyżki z nowej polityki budżetowej UK mają być konserowane na czarną godzinę. Co prawda zachowano możliwość odstępstw i mowa jest o “normalnych” warunkach, w których zakaz miałby obowiązywać (więc jest pewne pole do manipulacji), ale… Aż strach pomyśleć gdyby inne Rządy, w tym Polski poszły tą prymitywną ale jakże skuteczną drogą zarządzania ryzykiem…

Dołącz do 512 profesjonalistów.
Zamów cykliczny bezpłatny Newsletter.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w formularzu subskrybcji dla potrzeb niezbędnych do wysyłki Newslettera Ryzykonomii (zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 roku o Ochronie Danych Osobowych; tekst jednolity: Dz. U. z 2002r. Nr 101, poz. 926 ze zm.).

Dodaj komentarz

4 Comments on "Zakaz deficytu budżetowego w UK"

Notify of
avatar
Sort by:   newest | oldest | most voted
Anonimowy
Guest

Nie wiem jakie w tym tekście ma znaczenie słowo "prymitywny" ale to nie jest prymitywne tylko normalne. Bo jak można w swoim budżecie domowym – na przykład – zakładać, że więcej wydam niż zarobię. To jest właśnie prymitywne. Strach przed normalnym ?

Anonimowy
Guest

Szokujące jest to, że ta normalna zasada dziwi i oburza. A przecież jest to zwykły rachunek ekonomiczny. Brawo Wielka Brytania. Czekamy na podobną decyzję nowego parlamentu Polski.

wpDiscuz