Kolejna edycja największego w Europie (i być może na świecie) badania zarządzania ryzykiem i ubezpieczeniami organizowanego co 2 lata przez Europejskie Stowarzyszenie Zarządzania Ryzykiem (FERMA), w kórym mamy również przyjemność brać udział rusza za kilka dni.

Jak czytamy na stronie POLRISK:  

W piątek, 8 kwietnia, rozpoczyna się kolejna edycja  badania „Zarządzanie Ryzykiem i Ubezpieczeniami w Europie 2016”, organizowana przez Federację Europejskich Stowarzyszeń Zarządzania Ryzykiem (FERMA), we współpracy z 21 krajowymi stowarzyszeniami będącymi jej członkami. Badanie to ma na celu pozyskanie jak najszerszego odzwierciedlenia opinii, percepcji i poglądów menadżerów ryzyka i ubezpieczeń z całej Europy. Jest to już ósma edycja tego badania organizowanego co dwa lata, poczynając od 2002 r.

Internetowy kwestionariusz badania będzie dostępny w 7 językach: angielskim, francuskim, hiszpańskim, niemieckim, polskim, tureckim i włoskim. Podobnie jak w ubiegłych latach, wyniki ankiet zostaną zagregowane przez niezależną firmę badawczą oraz będą opublikowane w formie raportu „FERMA European Risk and Insurance Report” i ogłoszone podczas seminarium FERMA, które odbędzie się w dniach 3- 4 października br. na Malcie. Raport będzie stanowił podstawę dla przyszłych badań prowadzonych przez FERMA i jej członków, oraz będzie dostarczał benchmarki branżowe i inne kryteria porównawcze dla menadżerów ryzyka w ich pracy.

W związku z rozpoczęciem badania Prezes FERMA Jo Willaert stwierdził: “Świat zmienia się szybko i z pewnością zaszły duże zmiany od czasu ostatniego badania w 2014 r. Zebrane na nowo dane i informacje dostarczą cennych wskazówek dla menadżerów ryzyka i ubezpieczeń i ich firm oraz  przyczynią się do zwiększenia rozpoznawalności zawodu menedżera ryzyka. „FERMA European Risk and Insurance Report” będzie również źródłem informacji niezbędnych do określenia wyboru kierunków działań strategicznych dla FERMA oraz podstawą formułowania różnych stanowisk i opinii w kwestii zarządzania ryzykiem, mających wpływ na tworzone lub aktualizowane dyrektywy UE oraz na szczeblu międzynarodowym”.

Wiceprezes FERMA Cristina Martinez, będąca koordynatorem projektu powiedziała:
„Badanie jest przeprowadzane przez menadżerów ryzyka dla menadżerów ryzyka. To już jego ósma edycja. Możemy więc zobaczyć jak nasz zawód ewoluował od czasu pierwszego badania które odbyło się w 2002 r. i w jakim miejscu znajdujemy się teraz. Nie ma drugiego takiego źródła informacji.”

Pytania w badaniu zostały opracowane przy współpracy stowarzyszeń krajowych będących członkami FERMA i pięciu partnerów biznesowych badania: AIG, Chubb, EY, Marsh i XL Catlin. Ankieta podzielona została na trzy części dotyczące: firmy respondenta; roli i zawodu menadżera ryzyka; opinii związanych z zarządzaniem ryzykiem i finansowaniem ryzyka z uwzględnieniem ubezpieczeń i towarzystw zależnych (keptywów) (ang. captives).

Źródło: POLRISK, FERMA

Dołącz do 489 profesjonalistów.
Zamów cykliczny bezpłatny Newsletter.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w formularzu subskrybcji dla potrzeb niezbędnych do wysyłki Newslettera Ryzykonomii (zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 roku o Ochronie Danych Osobowych; tekst jednolity: Dz. U. z 2002r. Nr 101, poz. 926 ze zm.).

Zarządzanie ryzykiem FERMA, zarządzanie ryzykiem FERMA

Dodaj komentarz

Be the First to Comment!

Notify of
avatar
wpDiscuz